Rozmiar tekstu: AAA
Ex-Deep Purple Nick Simper wraz z zespołem.

10-10-2009  Aktualności

Nick-Simper-2009---1.jpg
Ex-Deep Purple Nick Simper wraz z zespołem Nasty Habits w Centrum Konferencyjnym Dom Technika.

W sobotę, 10 października 2009 roku, w Centrum Konferencyjnym Dom Technika w Płocku odbył się jedyny w Polsce koncert, którego gwiazdą był Nick Simper, brytyjski gitarzysta basowy i kompozytor, współtwórca i członek pierwszego składu legendarnego zespołu Deep Purple. Spółka ORLEN Administracja była partnerem tego muzycznego wydarzenia organizowanego przez Deep Purple Fan-Club Poland.
Nick Simper, urodzony 3 listopada 1945 w Norwood Greek był pierwszym basistą zespołu Deep Purple, z którym w latach 1968-1969 nagrał trzy pierwsze płyty („Shades Of Deep Purple”, „The Book Of Taliesyn” i „Deep Purple”). Przed Deep Purple współpracował między innymi ze słynnym brytyjskim rock’n’rollowcem – Johnnym Kiddem (przez wielu uważanym za ojca brytyjskiego rock’n’rolla) i zespołem The Flowerpot Man, w którym spotkał Jona Lorda.
Po rozstaniu z Deep Purple, w lipcu 1969 roku, Simper zasilił skład zespołu towarzyszącego czarnoskórej wokalistce Marshy Hunt. Kiedy ta zrezygnowała z dalszej kariery muzycznej, w czerwcu 1970 roku zespół przemianował się na Warhorse. Pod tą nazwą grupa wydała dwa albumy.
Po rozpadzie Warhorse, pod koniec dekady założył Fandango który wydał dwa lekko popowe albumy: „Slipstreaming” (1979) i „Future Times” (1980). A po wydaniu singla (z Matthew Fisherem – ex-Procol Harum) w 1983 słuch o nim zaginął. Dopiero w roku 1997 dołączył do reaktywowanego (przez perkusistę Micka Underwooda) zespołu Quatermass, biorąc udział w nagraniu płyty „Long Road”. Od tego czasu Nick Simper koncertuje wraz ze swoim zespołem The Good Old Boys po małych klubach Wielkiej Brytanii wykonując standardy rock’n’rollowe i rhythm’n’bluesowe.
Od lat Nick Simper jest aktywnym członkiem brytyjskiego środowiska muzycznego jego pokolenia. W Richmond (26 marca 2006 roku) wziął udział w koncercie upamiętniającym zmarłego perkusistę Carla Little - jednego z najbliższych przyjaciół, zaś 9 sierpnia 2007 roku wystąpił na koncercie ku czci Screaming Lorda Sutcha, a 20 czerwca 2008 roku na koncercie upamiętniającym obu wymienionych muzyków.
Od czasu uruchomienia swojej strony internetowej (www.nicksimper.com), Nick Simper ponownie nawiązał kontakt z szerszą publicznością, dzięki czemu zaczął koncertować poza Wielką Brytanią, ostatnio, w marcu tego roku w Austrii.
Nick Simper, wraz z austriackim zespołem Nasty Habits, wykonał koncert, na który składały się przede wszystkim utwory z trzech pierwszych albumów grupy Deep Purple, między innymi „Hush”, „Kentucky Woman”, „Chasing Shadows”, „Wring That Neck”, „Mandrake Root”.

Informacje na temat koncertu również na stronie Deep Purple Fanclub Poland - www.deep-purple.bo.pl.. 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN