Rozmiar tekstu: AAA
Śniadanie zjedz sam...

05-05-2010  Aktualności

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi. sniadanie(1).jpg
 
 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Często jednak zapominamy o tej prawdzie i w natłoku pracy oraz innych obowiązków śniadanie znika z naszego codziennego jadłospisu. Badania dowodzą, że co czwarty Polak dzień zaczyna bez zjedzenia śniadania. W trosce o nasze zdrowie od wiosny tego roku pracownicy ORLEN Administracji dostarczają codziennie rano do naszych biur smaczne kanapki.

Wśród wielu osób pokutuje mit, iż jeśli nie zjedzą śniadania, to schudną - nic bardziej złudnego. Nasz organizm nadrobi deficyt energetyczny albo w trakcie obiadu, albo kolacji. A efekty? Cóż, zwykle stosując dietę typu „brak śniadania” od rana czujemy się rozdrażnieni, a wieczorem nadrabiamy poranny głód, by najeść się na zapas i zamiast chudnąć – tyjemy! Poranny posiłek powinien zapewniać ok. ¼ niezbędnej dziennej porcji energii. Bez zjedzenia rano śniadania nie da się w pełni sprawnie funkcjonować: mogą pojawić się problemy z podejmowaniem decyzji, wolniejsze przetwarzanie informacji, większa podatność na stres. Niestety brak czasu i życie w biegu powoduje, że coraz więcej Polaków po prostu rezygnuje ze śniadań.

W PKN ORLEN postanowiono wyjść naprzeciw potrzebom swoich zapracowanych i zabieganych pracowników. Na przełomie marca i kwietnia śniadania zapukały wprost do naszych biurowych pokoi. Pomysł wypalił! Wszyscy przyzwyczaili się, że codziennie rano pracownicy ORLEN Administracji pojawią się z koszykiem pełnym trójkątnych kanapek w rozsądnej cenie, w budynkach Centrum Administracji, Budynku 07 oraz Biura Zakupów w Płocku.

- W ten sposób Koncern pamięta o śniadaniu za nas – tłumaczy Andrzej Grabowski z ORLEN Administracji. – A nasze kanapki zyskały uznanie pracowników. Planujemy rozszerzyć nasze działanie o kolejne budynki, jeśli tylko pojawią się w nich chętni … – dodaje.

ORLEN Administracja z pomocą technologów żywienia opracowała menu – codziennie kilka rodzajów pysznego pieczywa, świeże warzywa z codziennych dostaw, wysokogatunkowe sery i wędliny, nawet specjalny sos. Postarano się połączyć przyjemne z pożytecznym. Bo produkty oprócz tego, że zaspokajają poranne zapotrzebowanie organizmu na wartości odżywcze to jednocześnie są bardzo smaczne.

Program śniadań okazał się strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego zatem, że w planach jest rozwój oferty. Być może wkrótce dodatkowe przekąski pojawią się w porannym menu. ORLEN Administracja zastanawia się też nad rozszerzeniem oferty o kolejne budynki.

- Nasze kanapki są nie tylko bardzo smaczne i pożywne (tak dla „mięsożerców”, jak i dla jaroszy) – zadbaliśmy również, by były zdrowe i dlatego skomponowaliśmy je według zasad racjonalnego odżywiania. Zestawienie składników poszczególnych rodzajów oferowanych przez nas kanapek konsultowaliśmy zarówno ze specjalistami w dziedzinie dietetyki jak i technologii żywienia” - mówi Andrzej Grabowski, z ORLEN Administracji.
Każdy pracownik Koncernu, któremu zależy na efektywnym funkcjonowaniu „na pełnych obrotach”, może w ORLEN Administracji zamówić gotowe kanapki, które każdego ranka znajdą się na jego biurku.
– Nie wykluczamy też, że wkrótce oprócz kanapek będzie można kupić rano także inne przekąski – dodaje Andrzej Grabowski.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ORLEN Administracją - tel. komórkowy 691 999 760.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN