Rozmiar tekstu: AAA
Zmiany w przepisach korzystne dla pracodawców

30-09-2010  Aktualności

​Z dniem 24 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (Dz. U. Nr 221, poz.1737). Wprowadziła ona istotne z punktu widzenia przedsiębiorców zmiany w zakresie zatrudniania pracowników tymczasowych:

- Nowelizacja uchyliła art. 3 ustawy. Obecnie pracodawca, który w okresie ostatnich 6 miesięcy przeprowadził w swoim zakładzie zwolnienia grupowe, może zatrudnić pracownika tymczasowego.

- Wydłużony został również dopuszczalny okres świadczenia pracy tymczasowej przez pracownika tymczasowego na rzecz jednego pracodawcy. Czas ten wynosi obecnie 18 miesięcy w okresie obejmującym kolejne 36 miesięcy.

Wprowadzone zmiany należy ocenić bardzo pozytywnie. Zwiększają one możliwości przedsiębiorców w zakresie korzystania z usług oferowanych przez agencje pracy tymczasowej oraz przyczyniają się do rozwoju rynku pracy tymczasowej.


ORLEN Administracja sp. z o.o. świadczy usługi Agencji Pracy Tymczasowej związane z zatrudnianiem pracowników tymczasowych od 2006 roku.

Pobierz treść ustawy w formacie PDF

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN