Rozmiar tekstu: AAA
2022

Elfy z ORLEN Administracja spełniają marzenia!

 Jak co roku, wolontariusze ORLEN Administracja przyłączyli się do akcji ,,Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja – spełnij marzenia”. Wzorem lat ubiegłych wsparcie otrzymali Pensjonariusze z Domu Opieki ,,Mecenat” w Płocku. Pracownicy spółki bardzo chętnie przyłączyli się do akcji i przygotowali świąteczne paczki dla 59 seniorów.​


Elfy z ORLEN Administracja.jpg

Elf Adam.jpg
Wolontariusze ORLEN Administracja w sierpniu 2022r. brali udział w akcji pt. „Wędrówki po zaczarowanym ogrodzie”. Akcja miała na celu wsparcie Domu Pomocy Społecznej w tworzeniu ogrodu, miejsca do odkrywania i poznawania nowych doświadczeń przez Podopiecznych DPS w Goślicach. Zadaniem Wolontariuszy było nasadzenie roślin.

Wolontariusze OA.jpg

Wolontariusze.jpgW ramach Tygodnia Wolontariatu, nasi pracownicy przyłączyli się do akcji ,,Wesoły powrót do szkoły’’, której celem była zbiórka artykułów szkolnych dla ponad 200 najbardziej potrzebujących dzieci z wybranych ośrodków w województwach: mazowieckiem, lubelskim, małopolskim i wielkopolskim. Wspólnymi siłami udało nam się skompletować wyprawkę szkolną dla dzieci.​

Wyprawka szkolna - OA.jpgW czerwcu wolontariusze ORLEN Administracja przyłączyli się do akcji ekologicznej zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę ,,SprzątaMY,” w każdym z 430 nadleśnictw w kraju.

Śmieci w lesie to ogromny problem. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci, które nie tylko mają negatywny wpływ na walory estetyczne, ale również są pułapkami i zagrożeniem dla drobnych zwierząt, a ich usunięcie co roku pochłania kilkanaście milionów złotych.

Aby wspólnie zadbać o nasze lasy, wolontariusze Spółki wzięli czynny udział w tej akcji i zorganizowali sprzątanie lasów w Brwilnie koło Płocka.

wolontariusze.png
Po raz kolejny Spółka ORLEN Administracja zaangażowała się w organizację Śniadania Wielkanocnego dla podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta w Płocku.

Śniadanie zostało przygotowane dla 150 bezdomnych osób. Tradycyjne świąteczne potrawy przygotowała ORLEN Administracja, a obsługą spotkania zajęli się pracownicy Spółki w ramach wolontariatu.

Na świątecznie udekorowanych stołach nie zabrakło m.in. tradycyjnego żurku, jajek, sałatki warzywnej i babki wielkanocnej.

Spotkanie upłynęło w ciepłej i świątecznej atmosferze w obecności Prezesa Stowarzyszenia oraz Proboszcza Parafii Katedralnej.

zdj.jpg 
 

Marki Grupy ORLEN